Metoda AtlasPROfilax® 

 

byla specielně vyvinuta ke korekci nesprávné pozice prvního krčního obratle. 

 

Jedná se o neinvazivní standardizovanou masážní techniku, která se provádí za pomoci přístroje (Atlasvib®) v oblasti krátkých šíjových svalů. Intenzita a délka této mechanicko-vibrační masáže se adaptuje k věku a konstituci jedince. Součástí procedury nejsou žádné trakce, "křupání" či jiné prudké pohyby.

Princip spočívá v uvolnění svalového a vazového napětí v oblasti kolem atlasu, který tímto dostane možnost se správně umístit. Preciznost zákroku spočívá ve znalosti toho, kde se přesně vymknutý atlas nachází.

Fundamentálně se liší od ostatních metod ošetřujících zónu hlavového kloubu.

 

 


 

Prevence a samoléčba

Z anatomicko-mechanických důvodů je výsledek korekce atlasu trvalý a dokáže odolat stresům každodenního života. Tím se mohou dlouhodobě aktivovat samoléčebné procesy těla a řídit organismus k fyzické, psychické i mentální rovnováze.

Jakmile se atlas nachází ve svém správném kloubním spojení s týlní kostí, celé spojení pomáhají stabilizovat přilehlé svaly a vazy. Pouze ve vzácných případech (vážná zranění, anatomické anomálie apod.) je třeba korekci opakovat.

 


 

Upozornění:

Metoda není lékařskou metodou a ani nenahrazuje fyzioterapeutickou intervenci a/nebo konzultaci, není ani diagnostickým, ani terapeutickým zákrokem, neléčí žádnou nemoc, postižení ani bolest a nenahrazuje diagnózu a/nebo léčbu u lékaře. Ošetření je zákrokem, který pomáhá tělu znovunastolit rovnováhu (homeostázu) přirozenou cestou.